mała świnka w świecie wielkich komputerów
Ratuj Tybet
piątek, 27 maja 2016
co jest ważne

Młodszy mi dzis przypomniał że dla każdego jest ważne co innego. Trzeba o tym pamiętać.

 

Wczoraj uroczy dzień, z moimi Rodzicami, Babcią i Ciocią wybraliśmy się do Nieborowa i Arkadi. Po drodze, na łące urządziliśmy sobie piknik. Pogoda cudna, robali brak, łaka piękna. Zjedliśmy i Młody z Młodszym oraz Dziadkiem poszli szukać wykrywaczem skarbów.

Dzis pytam Młodszego czy podobało mi sie wczoraj, w sumie dużo wrażen było: pałac, park, piknik: "tak mamo, brat kopał a ja szukałem skarbów wykrywaczem Dziadka" ;)

i w sumie sie synkowi nie dziwie ze szukanie skarbów podobało mu sie najbardziej :)

czwartek, 07 kwietnia 2016
dialogi poranne
ja: Antoni nie marnuj wody
A: (3 latek) bo mama i tata woda płacić
ja: jak Kochanie, trzeba za wode płacić
A: ale woda jest jeszcze nie trzeba płacic (powiedział pokazując na kran z którego płyneła woda) :)


dzis wstał z oświadczeniem "Nie wstałem rano, nie jestem ptakiem" (rannym w domysle)
a jeszcze 3 miesiace temu nie mówił prawie wcale:)
czwartek, 31 marca 2016
Młodszego hity jezykowe wyjazdu
Jako że Młodszy uczy sie pilnie mówić kolekcjonujemy jego powiedzonka. Młodszy nadal uważa że poczatki wyrazów sa przereklamowane wiec w Bieszczadach chodzą stadami "lenie i rowy" (jelenie i krowy na znakach drogowych) a po torach jeżdżą "małe ciągi".
Hitem jednak był okrzyk "Dziadek łysy". Dziadek zdecydowanie nie jest łysy ale na szczescie sprawa sie wyjaśniła: "Ja okno pi i dziadek ja łysy" -> otworzyłem okno i dziadek mnie słyszy;>
Wielkanoc w Bieszczadach

Od dziecka jeździłam z Rodzicami w Bieszczady na Wielkanoc. Czasem to był wyjazd tylko na 3 dni czasem tydzień. Teraz mi tego brakuje. Ostatni raz byliśmy jak starszy syn miał 1.5 roku a młodszego jeszcze nie było. Teraz byliśmy wreszcie z młodszym również.

To był naprawde świetny wyjazd. Śniadanie jedliśmy pod cerkwią w dolinie Łopienki na trawie w towarzystwie starych znajomych. Każdy przywiózł smakołyki a herbata gotowała się na ognisku.

Po śniadaniu spacer po błocie do kolan.

W lany poniedzialek mlodzi z tata i dziadkiem ganiali sie i polewali, mama z babcia tradycyjnie siedziały z daleka od wody chociaz mlodzi musieli mnie troche trafic i tak;>

Po sniadanku spacer. Poszlismy sobie w okolice Jaworca, do doliny przed. Śliczna pogoda. Jak tata przeniusł młodszego przez potok to młodszy zrobił bam i kleknął sobie w potoku;) ale cóż, szybko przebranie, wylanie wody z butow i w droge.

Po spacerku tradycyjnie obiad w Gościńcu w Starym Siole. Syper miejsce, zawsze otwartwe w Lany Poniedziałek. Obsługuje właściciel- Przemiły pan Aleksy a do jedzenia zawsze talerz pierogów. Wiem ze wszystko tam dobre ale pierogi z bobem pace lizac

We wtorek niespiesznie poszlismy stokóweczka z Majdanu do Cisnej, zaliczylismy most kolejowy i skaczące pierwsze wiosenne żaby, a po obiadku tym razem wszyscy (bo zwykle dziadek sam ) poszlismy z wykrywaczem na pobliski stok szukac złomu:)

Przemiły wyjazd

 

środa, 23 marca 2016
słodziak
Trzylatek nasz jest na etapie słodzenia. Często mówi wszystkim ze ich lubi a rodzicom i bratu że kocha.
Dzis rano usłyszalam od niego pierwszy komplement:
A. mamo masz ładna sukienke
Ja: dziekuje synku to miłe
A. nie ma sprawy
kurtyna;>
poniedziałek, 07 marca 2016
przekręcaki
Dzieci jak sie uczą mówić to w fantastyczny sposób przekręcają wyrazy. Starszy syn z uporem mówił "gmła" zamiast mgła i "zły" zamiast łzy oraz niewymawialne dla dorosłych Magadaskar.
Młodszy teraz jest właśnie w tym momencie rozwoju i ciagle słuszymy "slól"zamiast sól , a poza tym Młodszy uważa ze początki wyrazów sa przereklamowane i np. telewizor został skrócony do "lizol":)
poniedziałek, 29 lutego 2016
Usługi w okolicach Warszawy
Ostatnio zetknęliśmy się z bliska z tematem budowy większego budynku w okolicach Warszawy. Dużo było niejasności. Fajny teren ale niewyjaśnione kwestie granicy. Co z tego, że teren na brzegu rzeki i sarenki sobie chodzą skoro potrzeba byłą mapa do projektu i usługi geodezyjny w okolicach Warszawy. Korzystaliśmy z Wawgeo (www.wawgeo.waw.pl ). Problemem byłu też pogłoski pochodzące z Urzedu Gminy że terenu nie będzie można ogrodzić właśnie ze względu na zwierzęta. Były piękne plany co do ogrodu i łąki. Były nawet plany zasiania roślin łąkowych takich żeby wyglądały na naturalny teren którego by sie nie kosiło.
piątek, 08 stycznia 2016
pietrowe łóżko
jak miał sie urodzić Młodszy kupilismy piętrowe łóżko dla chłopców. Starszy dostał swoją cześc a Młodszy małe łóżeczko. nastał jednak czas na złożenia całości.
Złożyliśmy. Starszy dostał góre o czym wiedział od zawsze, Młodszy dół.
Od dwóch dnia od kiedy jest łóżko Starszy jest w nim zaraz po szybkiej kąpieli: mamo ale szybka kompiel tylko bo ja musze isc do łóżka;>
na początku troche sie czuł w nim niepewnie ale na pytanie czy jednak chce spac na dole stwierdził ze "nie mamo, ja sie bede powoli przyzwyczajał":)

Młodszy troche sie gubi w swoim łóżku, nadal przychodzi do nas ok 4 nad ranem, ale przynajmniej przestał narzekaćże ma za małe łózko;)


czwartek, 19 listopada 2015
Słownik Malucha
Papa-> Antoni używa tego jako określenia samolotu, deszczu i podawania;)

Auto nie bzium bzium -> auto nie jedzie

Ja jjiha amam-> zjadłbym konia z kopytami

papa nie bambam ja -> nie grałem na telefonie w samolocie

Młody gra na telefonie w samochodzi, odzywa sie dzwonek i słyszymy oburzone : "Babcia blam blam ja nie bam bam" i rozłączył telefon bo przeciez Babcia nie bedzie mu swoim dzwonieniem przeszkadzała grac...


sobota, 07 listopada 2015

Kilka dni temu zmarł moj Dziadek, dzis powiedziałam o tym mojemu pięcioletniemu synowi...

Dziadek był schorowany ale jego odejście było bardzo nagle. Długo jeszcze bede odmawiała przyjęcia tego do wiadomości. Nie chce...

Gdy urodził sie moj starszy syn Dziadek często mówił ze z dzieckiem od małego trzeba ćwiczyć, uczyć je. Gdy pojawił sie młodszy Dziadek już praktycznie nie chodził ale widać było ze poprostu cieszył sie obecnością maluchów. Jeszcze tydzień temu nasz niespełna trzylatek biegł do telefonu porozmawiać z Dziadziem.

Jeszcze kilka dni temu dzwonił do mnie żeby mi opowiedzieć co przeczytał o metodach nauczania dla dzieci ...

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 154